İADE ŞARTLARI

 

BahceneAl.com üzerinden satın aldığınız ürünü/ürünleri, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde, Satıcının e-mail adresine veya fax numarasına iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranız ile yazılı olarak başvurulması halinde aşağıdaki şartlar dahilinde iade edebilirsiniz.

İade talebinizin Satıcı tarafından kabul edilebilmesi için, 

  • -İadesi istenen ürün, orijinal kutu ve ambalajı ile iade edilmelidir.
  • -İadesi istenen ürün ile birlikte fatura aslının da Satıcı'ya gönderilmesi gerekmektedir. 
  • -İadesi istenen ürün kullanılmamış, kurulumu yapılmamış, zarar görmemiş, etiketleri kopartılmamış ve ürün koruma bandı çıkartılmamış olmalıdır. Yine ürüne ve tamamlayıcı aksesuarlarına hiçbir şekilde zarar verilmemiş olması gerekir.
  • -İadesi istenen ürün ile birlikte teslim edilen tamamlayıcı aksesuarlar ve  hediye verilen ürünler de orijinal kutu ve ambalajında, sağlam ve eksiksiz şekilde teslim edilmelidir.

İade edilmek istenen ürün, Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer alan hükümlere uygunluk sağlanması şartı ile iade edilebilecektir. 

Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile [email protected] adresine veya fax numarasına gönderiniz. İletişim kanallarımıza gönderdiğiniz e-mail veya faksın iletilmesi sonrasında yetkili, sizinle temasa geçecek, ürünlerin iade süreçleri hakkında sizleri bilgilendirecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada tarafımıza geri gönderilmelidir. Cayma hakkını kullanan müşterilerimiz, iade şartları ve koşullarında belirtilen hususlar çerçevesinde ürünlerini geri göndermelidirler. İade koşullarına uygun olmayarak gönderilen ürünler veya iade şartlarına bağlı olarak gönderilmediği için hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri iade edilmemektedir.  Bu sebeplerle doğacak kargo bedelinden Alıcı sorumludur. 

 TAŞIMA SIRASINDA HASAR GÖRMÜŞ ÜRÜN İADESİ
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam, sağlam ve eksiksiz olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Ürünün iadesi ancak varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Ürün iadesinde ürün iade koşullarında ki diğer direktiflerde geçerlidir.

İadesi istenen ürünün, iade koşullarından birini sağlamaması halinde iade teslimatları, teslim alınmayarak Alıcı'ya geri gönderilecek ve bu durumda herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Bu sebeple doğacak kargo bedelinden Alıcı sorumludur.  

HATALI ÜRÜN İADESİ
Hatalı gönderilen ürünlerin kutusunda yer alan görsel kontrol edilerek herhangi bir hata olduğu fark edilmesi halinde  iletişim kanallarımızından biri ile tarafımıza ulaşınız. Belirtmek isteriz ki, kurulumu yapılan ürünlerin iadesi/değişimi hiçbir şekilde mümkün değildir. Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili 
[email protected] adresine gönderiniz veya şirketimiz iletişim kanalları ile irtibata geçiniz. Size bildirilen yönergeler ile hata tespiti yapılacak. Hata tespiti için müşterisinden resim/fotoğraf gibi bilgilerin göndermesini talep edilebilir. Hata tespiti yapılan ürün, yedek malzeme gönderimi ile düzeltilebilecek ise ürün iade alınmadan yedek malzeme gönderimi yapılacaktır. Yedek malzeme gönderimi sebebiyle doğacak taşıma masrafları Şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Şirketimiz, tespitlerinde ürünün yedek malzeme gönderimi ile çözülemeyeceğine kanaat getirirse ürün iadesini isteyecektir. Ürüne ait faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir.  Ürün hatalı dahi olsa iadesi varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Ürün iadesinde Ürün İade Koşullarında ki diğer direktiflerde geçerlidir.

BEDEL İADESİ
İade için gönderdiğiniz kargo elimize ulaştıktan sonra bir inceleme süreci başlamaktadır.  İade inceleme süreci tamamlandıktan sonra iade koşullarının tam olarak sağlanması halinde bedel iadesi kredi kartınıza/banka hesabınıza 7(yedi) gün içinde yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi ise bankanıza göre değişkenlik gösterebilmektedir.

GARANTİ ŞARTLARI

BahceneAl.com üzerinden satın alacağınız ürünler imalatçı ve ithalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürün ile beraber yollayacağımız fatura, bu ürünler için garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple tarafımızca sizlere yollanacak olan faturaları lütfen özenle saklayınız. Ürünlerimizi kullanmadan önce kullanım kılavuzunu ve kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.  Alıcının kullanımından kaynaklanan veya kullanım kılavuzuna uygun olmayan kullanım nedenleriyle meydana gelen hasarlar ve arızalar garanti kapsamı dışında olup, Satıcı sorumlu değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm bu süreçler konusunda desteğe ihtiyacınız olduğu anda iletişim sayfalarında belirtmiş olduğumuz kanallar aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR